Projekty

NOVAHOME jsou typové domy na klíč navržené architekty v nízkoenergetickém až pasivním standardu z konstrukčního systému NOVATOP. Se stejnou pečlivostí jako nosná konstrukce jsou vybírány i ostatní materiály a technologie v domech.
Ucelenou nabídku typových domů vč. cen najdete na stránkách NOVAHOME. Naše realizace můžete sledovat na facebooku.


Cílem domů NOVAHOMEje respektovat individualitu každého klienta a podtrhnout individualitu zúčastněných architektů. V týmu jsou architekti, kteří se ztotožňují s moderními principy stavění, využívají poslední poznatky z oblasti zdravého bydlení i nejnovější technologie a umí je aplikovat do nízkoenergetických a pasivních domů.


Pasivní domy NOVAHOME splňují podmínky pro certifikaci podle Passivhaus Institutu a výpočtového programu PHPP a je u nich zajištěno financování z prostředků dotačního programu „ZELENÁ ÚSPORÁM“.

Rozsah dodávky je na vás:

  • Hrubá stavba domu s kompletní obálkou
  • Stavba k dokončení
  • Stavba domu na klíč
  • Kompletní stavba včetně interiérů a zahradních úprav

Kreativ II

Velikost i dispozice domu vycházejí z potřeb čtyřčlenné rodiny, kompaktnost řešení je důsledkem rozumně nastaveného rozpočtu. Do tvaru domu se promítnuly vlivy současné dřevěné architektury, potřeba minimalizace tepelných ztrát a touha přirozeně začlenit terasu do obytné plochy pro každé období, provázat s její pomocí vnitřní prostor domu se zahradou. Velké otvory zasklené často bezrámově umožňují silný kontakt s okolím, sedací okno u jídelního stolu je centrem všeho dění. Přízemí poskytuje dostatek volného prostoru pro společné trávení času i osobnější zákoutí pro nerušenou práci. V patře jsou dětské pokoje, ložnice se šatnou a koupelna, to vše bez hluchých míst bez užitku. Prostor v podstřeší je otevřený, umožňuje uložení méně používaných věcí, případně může sloužit jako sezónní atelier. Fasáda je tvořena modřínovými prkny, celý dům je navržen v nízkoenergetickém standardu. První realizace byla zahájena v lednu 2013.

Kompakt II

Jedná se o přízemní rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu s velmi nízkou energetickou náročností. Měrná roční potřeba tepla na vytápění je u tohoto domu 19 kWh/m2, čímž splňuje požadavky na získání dotace 400 tis. z programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.
Je zde použit konstrukční systém NOVATOP, který je v maximální možné míře ponechán jako pohledový, čímž interiéru dodává příjemné vnitřní klima a harmonické prostředí. Teplo domova zajišťuje tepelné čerpadlo a vzduchotechnická jednotka.
Fasádní obklad je zvolen z přírodního nenatíraného sibiřského modřínu, který po čase bude mít šedostříbrnou barvu a nebude tak na sebe nikterak upozorňovat, čímž nenásilně zapadne do okolní krajiny. Střecha bude valbová z falcované plechové krytiny. Přesahy střechy evokují ochranná křídla, která dávají pocit jistoty a bezpečí. Zejména na jižní straně jsou přesahy opravdu výrazné a to proto, aby zajišťovaly v letních měsících pohodu vnitřního prostředí a zabraňovaly přehřívání interiéru, zároveň ale v zimních měsících umožňují slunci nahlédnout do interiéru.


Rychlý kontakt

+420 724 333 004 - Vladimír Hejl
+420 724 333 089 - Radek Stöhr

E-mail: info@realperfekt.eu
Severní Morava

Real Perfekt Pro s.r.o.

Vietnamská 1494/18
708 00 Ostrava-Poruba
Jižní Morava

Real Perfekt Pro s.r.o.

Dlouhá 1391
686 01 Uherské Hradiště